Lpg Dolum Tevzi Sanayi ve Ticaret A.Ş

   ANASAYFA ARTÜP E-MAİL


Nargaz A.Ş.

KURUMSAL

 

HİZMET AĞIMIZ

ONLİNE SİPARİŞ

GÜVENLİK

İLETİŞİM   

 

“ Yeşil Çevre “ bilincinin dost yakıtı LPG (Sıvılaştırılmış Petrol Gazı) dünyada olduğu gibi ülkemizde de hızla yaygınlaşmaktadır.Sektöründe her türlü yeniliği uygulamayı amaç edinmiş NARGAZ A.Ş. , çevreci ve ekonomik olan bu yakıtın ülkemiz genelinde yaygınlaşması için gerekli araştırmalarını ve hazırlıklarını tamamlayıp “Kalite - Güven - Doğruluk “ ilkeleri çerçevesinde Otogaz Bayi ağını kurmuştur.

NARGAZ A.Ş. ye bağlı LPG istasyonları halkımızın can ve mal güvenliği göz önünde tutularak , en yüksek standart ve emniyet kurallarına göre kurulmuşlardır.Emniyet zincirinin tamamlanması açısından LPG nin bayilerimize nakliyesi tamamı kendi malımız olan TIR filomuzla yapılmaktadır.

Sıvılaştırılmış petrol gazları(LPG)

Sıvılaştırılmış petrol gazları (LPG) ,petrolün damıtılması ve parçalanması sırasında elde edilen ve sonradan basınç altında sıvılaştırılan, başlıca propan,bütan ve izomerleri gibi hidrokarbonar veya bunların bir karışımıdır.

LPG renksiz, kokusuz ve havadan ağır yanıcı bir gazdır.Bir sızıntı halinde hemen anlaşılması için özellikle kokulandırılmıştır.

Nargaz otogaz, çevre dostudur.Kullanılan diğer yakıtlara göre  İçeriğinde kükürt olmaması nedeniyle yanma sonucu çevreye zararlı gazlar yaymaz. Bu özelliği sayesinde  hava kirliliğinin azaltılması yönünde motorin ve benzine oranla büyük üstünlük sağlar.

Otogaz toksik olmayan ve zehirlenmeye yol açmayan bir gaz olup, iklim değişikliklerini azaltıcı bir katkı sağlamaktadır.Kısacası Otogaz temiz ve sağlıklı bir enerjidir. Bu nedenle kullanımı dünya çapında hızla artmaktadır.

Hızla artan enerji ihtiyacı için dünya çapında alternatif açılımlar denenirken mevcut enerji yapısı içinde sıvılaştırılmış petrol gazları en önemli çözümlerden biri olarak gözükmektedir.Dünya rezervleri el verdiği ölçüde bu sektör çok önemli hizmetler üretmeye devam edecektir.Ülkemizin enerji yapılanmasında bu sektörün genelinde önemli bir yere sahip olan Nargaz, Ar-Ge çalışmalarına da destek vermektedir.Çünkü

Özellikle gaz ve petrol ile karşılaştırıldığında; Otogaz

·        %50 daha az karbon monoksit,

·        %40 daha az hidrokarbon,

·        %12 daha az karbondioksit,

·        %35 daha az nitrojen oksit,

·        %50 daha az ozon delici etki yaratmaktadır.

 

 

ÜRÜNLERİMİZ
 TÜPGAZ
 DÖKMEGAZ
 OTOGAZ

 

 
 

© Copyright 2006 Babaoğlu İletişim

Mardin Organize Sanayi Bölgesi 1. Bulvar Mardin / TURKEY
Tel: (482) 215 11 20 - 215 20 89 Fax: (482) 215 15 10